blog

Katarzyna Bonda: Suknia „Czerwony Pająk”

Ostatnie miesiące to dla mnie niesamowite przeżycie projektowe – razem z dwudziestoma polskimi pisarkami i pisarzami współprojektuję specjalną Kolekcję! Specjalny projekt powstaje dzięki mojej współpracy z Książniczkami oraz Wydawnictwem Marginesy.
Czerwona długa suknia dla królowej polskiego kryminału – Katarzyny Bondy – jest kreacją, której premiera odbyła się na Warszawskich Targach Książki. Oto autorska i moja muza swoimi słowami:

Przedstawiam Państwu dzieło (jeszcze nie skończone, zdjęcia z przymiarki:) Justyny Ołtarzewskiej – suknię haute couture dedykowaną ostatniej części serii o Saszy – „Czerwony Pająk”, zaprojektowaną przez artystkę (która zgodziła się wziąć pod uwagę kilka moich sugestii np, by nie odsłaniała nóg, biustu i w ogóle niczego… poza plecami z pajęczyną:) oraz Książniczki: Zosię Kraszewską i Sylwię Sisi Stano. Zamierzam wystąpić w niej dla państwa na WTK i prezentować z dumą, wraz z czerwoną cegłą o gabarytach ponad 800 stron… Do zobaczenia! #Bonda a teraz detale wydarte z gardła projektantki: **** – 5 metrów czerwonej krepy na samą suknię – dół krojony ze skosu – 2 metry dodatkowe tylko na cięte ręcznie lamówki,które po zszyciu i przewleczeniu na prawą stronę- tworzą długie sznureczki (nazywane makaronem…) *** osobiście uważam, że to okrutne marnotrawstwo, ale nie miałam nic do gadania:)))) a efekt – zapewniam – jest obłędny!!! – 587cm tych lamówek tworzy pajęczynę którą Justyna ręcznie na szablonie upinała, wiązała węzełki, a potem dopasowywała do moich pleców – pająka Justyna stworzyła na podstawie zdjęć 3 różnych pająków, jest specjalnie zaprojektowany do tej sukni i narysowany w Photoshopie – pająk ma nadany kolor czerwieni sukni i został wydrukowany satynowej podszewce – satynowa podszewka – 5m – taka suknia to unikat, tworzona powoli, wiele godzin, indywidualnie pasowana, tzw. haute couture – drugiej takiej samej nie będzie #Bonda #booklook #justynaoltarzewska #ksiazniczki #literackalinia

   

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *