Doskonała garderoba dzięki szyciu na miarę

W czasach masowej produkcji, kiedy ubrania zmieniają się w sklepach już nie tylko z sezonu na sezon, a z tygodnia na tydzień, szycie na miarę staje się nieocenioną alternatywą dla wszystkich ceniących jakość, indywidualność oraz doskonałe dopasowanie. Wybierając szycie na miarę, inwestujesz w odzież, która nie tylko idealnie leży, ale także odzwierciedla Twój unikalny styl i potrzeby.

Jakie ubrania szyje się na miarę?

Na miarę można uszyć praktycznie każdą część garderoby. Od prostych bluzek i klasycznych spódnic, przez marynarki i garnitury, po płaszcze i oczywiście suknie ślubne. W moim atelier najczęściej realizuję zamówienia na sukienki do pracy dla kobiet, które doskonale wiedzą, czego potrzebują i jakie projekty spełnią ich oczekiwania. Tworzę również sukienki wyjściowe, koktajlowe, wieczorowe, a także suknie ślubne – zarówno proste, jedwabne na śluby cywilne, jak i teatralne, szalone niczym prosto ze światowych wybiegów mody. Poza sukienkami często szyję damskie garnitury, spódnice i spodnie.

Co najlepiej uszyć u krawcowej?

Wełniany płaszcz to jeden z najlepszych wyborów na szycie na miarę. Taki płaszcz, idealnie dopasowany do sylwetki, nie tylko pięknie leży, ale również doskonale ogrzewa i służy przez wiele lat. Wiele moich klientek wraca po latach, aby wymienić podszewkę w płaszczu, a zdarza się również, że pracuję nad płaszczami odziedziczonymi po mamach czy babciach, które szyły u świetnych krawcowych.

Każdy element garderoby można uszyć na miarę: spodnie, sukienki na różne okazje, żakiety czy marynarki, które będą pasować do prawie wszystkiego w naszej szafie, spódnice z kieszeniami oraz bluzki. Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z szyciem na miarę, warto zacząć od elementu garderoby, z którym masz największy problem przy zakupie gotowych ubrań. Zobaczysz wtedy różnicę – uszyta rzecz będzie idealnie dopasowana do Twoich proporcji, długości nóg, rąk, obwodu talii czy bioder.

Wybór materiałów

Są dwie główne ścieżki szycia na miarę:

  • Gotowe kolekcje: wybierasz projekt z kolekcji, do którego dobrane są tkaniny i dodatki. Ubranie jest krojone na Twoje proporcje po zdjęciu miary, ale wykonywane jest z takich samych materiałów jak w kolekcji.
  • Indywidualny projekt: możesz wybrać tkaninę, kolor podszewki, rodzaj guzików, zdobienia (hafty, kryształki, ręczne malowanie) itp. Często klientki przynoszą tkaniny znalezione w podróży, odziedziczone po rodzinie lub kupione na platformach takich jak Vinted.

Szycie zdalne i poprawki

Nie zawsze musisz odwiedzać pracownię osobiście. Dzięki komunikacji online mogę tworzyć projekty na miarę zdalnie poprzez wideorozmowy. Często w ten sposób zdejmuję miarę oraz współpracuję z krawcowymi z innych miast. Podczas zamawiania projektu możesz podać w sklepie internetowym swoje wymiary, a konstrukcja ubrania zostanie dopasowana do indywidualnych proporcji.

Ewentualne poprawki także mogą odbywać się zdalnie, klientki mogą wskazywać, to co chcą przerobić podczas wideorozmowy, zaznaczyć same lub u lokalnej krawcowej i wysłać do mojej pracowni. Możecie oczywiście przyjechać osobiście, a poprawki zaznaczą krawcowe, stylistki lub ja sama. 

W butiku online możesz podejrzeć cenę uszycia na miarę produktów z obowiązującej kolekcji, tu np. SUKIENKI Z LNU. Zawsze podaję cenę w widełkach - oznacza to, że możesz zamówić ten fason np. w innym kolorze, jak SPODNI JAZZY. A TA SUKNIA ŚLUBNA szyta jest tylko na indywidualne zamówienie, dlatego zmiany np. Dekoltu, rękawów lub długości są w cenie.

Zalety szycia na miarę

Szycie na miarę to więcej niż tylko idealne dopasowanie ubrań do sylwetki. To spełnienie pragnień i oczekiwań co do koloru, jakości tkaniny, stylu i funkcjonalności odzieży. To również możliwość posiadania unikalnych, niepowtarzalnych rozwiązań, np. kieszeni w sukni ślubnej lub fantazyjnej podszewki garnituru. Proces ten wymaga czasu i cierpliwości, ale efekty są tego warte – ubrania szyte na miarę służą latami, doskonale się noszą i podkreślają indywidualny styl każdej kobiety.